O nás

Momentálně v hospodářství žije 9 slepiček, 4 kohoutci, 3 kamerunské ovečky a spoustu dalších tvorů, kteří tam žijí bez našeho přičinění. Letos na jaře jsme založili záhony a zasadili první semínka do země. Úroda byla bohatá, i bez našich předchozích zkušeností. A tak už je nám teď tak trochu jasné, že to nejdokonalejší je příroda. Už pro nás všechno všechno vymyslela, jen my to musíme objevit a najít v tom všem naše místo.

Jsme Kuba a Terka, je nám 25 let a v roce 2018 jsme si koupili chalupu v malé pošumavské vesničce. Tím začala naše cesta objevování fungování přírody a způsobu života našich předků. Vrátili jsme se do kraje, kde byl Kubův pradědeček Bartoloměj na konci 19. století šafářem na nedalekém Schwarzenbergském statku.

My nyní bydlíme v zahraničí, doděláváme si v Holandsku magisterské studium, a tak v chalupě bydlí Kubova sestra Klára, společně se svým psem Čárou, ovečkami a slepičkami. Kdykoliv jsme v Čechách, trávíme na chaloupce co nejvíce času, je to totiž místo obklopené přírodou a jsme tam šťastni.

V současné době se vším začínáme – učíme se, nacházíme informace o permakultuře, zkoušíme je v praxi aplikovat. Inspirujeme se také vyprávěním o způsobu hospodaření našich předků. Jsme ve fázi objevování pro nás nového světa, protože jsme oba dva sice vyrostli na vesnici, ale s hospodařením nemáme mnoho zkušeností.

Na tomto webu naleznete fotky z našeho snažení a občas krátký článek související s naším hospodařením, také sem plánujeme přidávat věci, které nás inspirují. A třeba budou inspirovat i Vás.

Jsme na začátku. Vše začíná prvním krokem a cílem je cesta ...